Home / Products / INDUSTRIAL COMPUTERS & DISPLAYS / Waterproof Monitors / 15.6" IP66/IP69K Fully Waterproof Monitor | VSD-69K-156
15.6" IP66/IP69K Fully Waterproof Monitor | VSD-69K-156
15.6" IP66/IP69K Fully Waterproof Monitor | VSD-69K-156 15.6" IP66/IP69K Fully Waterproof Monitor | VSD-69K-156
loading
Share to:
facebook sharing button
twitter sharing button
line sharing button
wechat sharing button
linkedin sharing button
pinterest sharing button
whatsapp sharing button
sharethis sharing button
Key Highlights:
  • 15.6″ Flush LCD Touchscreen
  • IP66/IP69K Fully Enclosed Fanless Design
  • Resistive or Projected Capacitive Touchscreen
  • HDMI and VGA Inputs
  • Optional 1000 nit High Brightness and Optical Bonding
  • Grade 304 Stainless Steel Enclosure
  • VSD-69K-156
  • VINCANWO GROUP
  • IP66, IP69K
  • 15.6"
Availability:
Quantity:
Display
Screen Size
15.6"
Screen Resolution
1366 x 768, Optional 1920 x 1080
Screen Ratio
16:09
Brightness
350 nits, Optional 1000 nit High Brightness
Touch Screen
Touch Screen
Projected Capacitive, Resistive
External I/O Ports
Video
1 x Waterproof Connector For H-DMI / VGA ( Optional )
USB
1 x M12 Waterproof Connector For Touch USB2.0
Other I/O Interface
1 x Power Switch
Power
Power Adapter
1 x Optional AC/DC 12V/5A , 60W
Power Input
1 x M12 Waterproof Connector For 12V~24V DC
Power Consumption
≦30W
Multimedia
Speakers
Optional Speaker
Thermal & Environmental
Operating Temperature
-30°C - 70°C
Storage Temperature
-40°C - 80°C
Cooling Solution
Passive – Fanless
Humidity Range
10% – 90% Non-condensing
Enclosure
Material
Optional SUS316 Stainless Steel, SUS304 Stainless Steel
IP Rating
IP66, IP69K
Control Buttons
On-Screen Display (OSD), Touchscreen Lock for Cleaning
Mounting Options
Stand / Wall / VESA / Yoke
Weight / Dimensions
Weight (net)
7.00 kg
Dimensions
398 x 248 x 55 mm